پیام خود را بنویسید

صادرات ۷ میلیون یورویی شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری البرز

 | تاریخ ارسال: 1400/7/28 | 

مهدی عباسی رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی  و  پارک علم و فناوری البرز در جریان بازدید معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی از توانمندی ها و دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز با تشریح برخی از دستاوردها و توانمندی های این پارک گفت: پارک علم و فناوری البرز از نظر شاخص های ارزیابی یکی از استان های موفق کشور است و در سال ۱۳۹۹ بیش از ۹۰۰میلیارد تومان فروش داشته و صادرات آن نیز حدود هفت میلیون یورو بوده که حاکی از موفقیت شرکت های دانش بنیان و فناور پارک است.
 
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ، وی با اشاره به شرایط اشتغال زایی در این مجموعه تصریح کرد: در این مرکز برای بیش از دو هزار نفر اشتغال ایجاد شده است. وی افزود: تلاش ما در این پارک و مجتمع  تحقیقاتی شهدای جهددانشگاهی در راستای همکاری و انجام پروژه های مشترک با بخش خصوصی است.
 مهدی عباسی با اشاره به راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان خاطرنشان کرد: صندوق پژوهش و فناوری استان نیز با اعتباری بالغ بر
۱۰۰ میلیارد تومان در برای ارائه تسهیلات لازم به فناوران و پژوهشگران استان فعال است.
وی با انتقاد از تخصیص بودجه به این مجموعه واشاره به اینکه پارک علم و فناوری البرز در رتبه آخر تخصیص بودجه قرار دارد گفت: از همه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی انتظار داریم بودجه پارک علم و فناوری البرز براساس شاخص ها و ارزیابی های تخصصی در سال ۱۴۰۱ به رقم قابل قبول ارتقاء یابد.
 
هادی قوامی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی در بازدید از پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس نگاه حمایتی از حوزه فناوری، تجاری سازی و به طور کلی اقتصاد دانش بنیان دارند گفت: پارک علم و فناوری البرز علاوه براستان البرز، می تواند به اقتصاد دانش بنیان سایر استان ها از جمله تهران کمک ، و اقتصاد دانش بنیان البرز و تهران را متحول کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با  اشاره به اهمیت استفاده از گیاهان دارویی و جایگزینی آن  بجای داروهای شیمایی ،خاطرنشان کرد: تغییرجهت ازتولید داروهای شیمیایی به داروهای گیاهی بدون شک یکی از مهمترین رسالتهای مجلس شورای اسلامی  است.
معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی  بر لزوم مدیریت صحیح منابع مالی تاکید کرد و گفت:با تعیین محل مصرف اعتبارات مشخص شده ، می توان بسیاری از مشکلات شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه را برطرف کرد و در این زمینه تلاش می کنیم مشکل شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری البرز نیز با حمایت لازم برطرف شود.

وی در پایان با تاکید بر آموزش صحیح و لزوم آگاه سازی فعالان حوزه کشاورزی گفت: باید تلاش کنیم تا افراد شاغل و فعالان و تولیدکنندگان حوزه کشاورزی در استانها را با پتانسیل و توانایی های خود و زمین کشاورزی خود آشنا کنیم. افراد متخصص و دانش آموخته می توانند با بررسی و تشخیص ویژگی های خاص و منحصر به فرد هر منطقه، نقشه راهی برای کشت محصول طراحی کنند و اجرای آن را به دست مردمی که در این مناطق زندگی می کنند بسپارند. این شیوه ای است که می توان از طریق افزایش بهره وری به رشد اقتصادی رسید.

 
 

کلیدواژه ها: جهاددانشگاهی | پارک علم و فناوری | مهندس عباسی | مجتمع تحقیقاتی |

دفعات مشاهده: 215 بار   |   دفعات چاپ: 79 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA